Jeugd: FC Emmen O15 wint van koploper
FC Emmen O21 ging zaterdagmiddag onderuit in Tilburg. De ploeg van trainer Marc Hegeman verloor met 3-0 van Willem II O21. Op een moeilijk bespeelbaar veld kwamen de Emmenaren na twintig minuten spelen op een 1-0 achterstand. Uit de omschakeling kreeg FC Emmen O21 via de goed spelende Tim Geypens vlak voor de rust een grote mogelijkheid op de 1-1, maar de bal ging er niet in. In de tweede helft ging FC Emmen O21 opnieuw op zoek naar de gelijkmaker. Maar door een fout achterin werd de wedstrijd vijf minuten voor tijd beslist door Willem II O21; 2-0. In de blessuretijd viel ook nog de 3-0.
FC Emmen O17 kwam in de derby tegen DZOH niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Het team van trainer Jordan Poeste kwam na een halfuur spelen via een doelpunt van Jona Giesselink op een 0-1 voorsprong, maar nog voor rust maakte DZOH O17 de gelijkmaker. Na rust ging FC Emmen O17 op zoek naar de winnende treffer, maar er werden te weinig echte kansen gecreëerd.
FC Emmen O15 boekte een knappe zege op koploper DZC’68 O15. De formatie van trainer Jeroen Dijkstra won met 4-1. Samil Koroma werd met vier treffers de gevierde man. De aanvaller wist binnen de eerste twintig minuten van de wedstrijd al een hattrick te maken. Het fysieke DZC’68 O15 uit Doetinchem had weinig te vertellen en de wedstrijd was daarom ook al vrij snel beslist. Al met al een mooie middag voor FC Emmen O15, dat voornamelijk in de eerste helft veel indruk maakte.
FC Emmen O14 won zaterdag in een spectaculair duel van FC Groningen O14. De ploeg van trainer Harold Wekema zegevierde met 5-3. Door een treffer van Mohammed Saleh kwam FC Emmen O14 binnen de minuut al op een 1-0 voorsprong. De voorsprong werd een paar minuten later verdubbeld door een raak schot van Danell Wu. In de tweede helft kwamen de Groningers beter uit de kleedkamer en al snel viel de 2-1. Vervolgens vielen de doelpunten als rijpe appeltjes. Na de 3-1 van Jorn Boorsma viel in dezelfde minuut de 3-2. Even later scoorde Jorn Boorsma opnieuw, 4-2. Toch kwam FC Groningen O14 via de 4-3 weer terug in de wedstrijd. In de extra tijd besliste Jorn Boorsma de wedstrijd. Even over de middellijn verschalkte hij met een prachtig schot de doelman van FC Groningen O14. Zo wist FC Emmen O14 uiteindelijk met 5-3 te winnen en maakte Jorn Boorsma een hattrick. Door de zege blijft FC Emmen O14 koploper in Divisie 3.
FC Emmen O13 verloor op het veld van DVC’59 van koploper BFC O13. Het team van trainer Albert Jan van Oosten kon helaas niet stunten tegen de ploeg uit Bussum. Na een 0-2 ruststand werd er uiteindelijk met 1-3 verloren. De eretreffer kwam op naam van Bjorn Bulthuis.
FC Emmen O12 speelde in de Landelijke Twin Games-competitie een uitwedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van FC Groningen. In deze leeftijdscategorie staat de individuele ontwikkeling voorop, waardoor de uitslag niet wordt gepubliceerd.
Foto’s: Jasper Boer







