FC Emmen stunt in Euroborg en bekert verder
FC Emmen heeft op een memorabele avond met 0-2 van FC Groningen. Dankzij twee geweldige goals van Jack Cooper-Love, allebei op aangeven van Sybrand Veldhuis was Emmen te sterk voor de eredivisionist. Hierdoor bekeren we verder!
Vanaf het eerste moment was duidelijk dat het tempo in de wedstrijd hoog lag. Echte kansen waren er de eerste tien minuten echter niet. Tot dat moment. Alessandro vond met een geweldige bal Sybrand Veldhuis, die op zijn beurt een afgemeten voorzet in huis had. Zoals wel vaker was Cooper-Love het eindstation en dus stond het 0-1.
Euroborg kleurt geel
Groningen moest komen en deed dat ook. Tygo Land kwam in kansrijke positie, maar Yanis Dede-Lhomme verdedigde knap. Na drie gele kaarten voor respectievelijk Mark Csinger, David van der Werff en Veldhuis bleef de thuisploeg de aanval zoeken.
Voornamelijk Thom van Bergen kreeg een aantal goede mogelijkheden. Eerst kopte hij naast en even later had Kelle Roos oog in oog met de aanvaller een goede redding in huis.
Roos laat zich zien
De doelman bleef zich onderscheiden. Een prachtige poging van Jacob Ondrejka werd, zo mogelijk, nog mooier gepakt door Roos. Meteen daarna kwam de volgende bal op hem afgevuurd. Een identiek schot en een identieke redding volgden. Een herhaling.
In de tweede helft bleef FC Groningen aandringen, maar daardoor ontstonden ook grote ruimtes achter de verdediging. Veldhuis zag dat en vond Cooper-Love. Er was nog heel veel werk te doen, maar de spits sprong uitstekend om met de ruimte. Hij stuurde zijn tegenstander het bos in en schoof de bal prima binnen: 0-2.
Vasthouden
Na iets meer dan een uur spelen scheelde het maar heel weinig. Een voorzet van Jorg Schreuders kwam via het lichaam van Bryan van Hove tegen de paal en dus kwam FC Emmen met de schrik vrij.
Met nog een kwartier op de klok was het nogmaals billenknijpen. De ingevallen Oskar Zawada leek te kunnen scoren, maar kwam niet tot een schot. Ook het wippertje dat volgde viel niet binnen en uiteindelijk was het Luca Everink die de bal weg kreeg.
Met nog een paar minuten op de klok bleven de Groningers op jacht naar de aansluitingstreffer. Een kopbal van Zawada werd prima gepakt door Roos. Hij bleek niet te passeren donderdagavond. Ook op een weergaloze poging van Van Bergen had Roos een reflex.
FC Emmen wint met 0-2 bij FC Groningen. Zegt het voort.
Volgende wedstried
Aankomende zondag spelen we alweer voor de competitie. Om 14.30 uur is FC Den Bosch de tegenstander op De Oude Meerdijk. Haal je kaartje via tickets.fcemmen.nl!
FC Groningen – FC Emmen
10. Jack Cooper-Love 0-1
55. Jack Cooper-Love 0-2
Statistieken
Expected goals: 1.68-1.06
Schoten: 18-3
Balbezit: 73-27
FC Groningen: Etienne Vaessen; Jorg Schreuders, Thijmen Blokzijl, Mark Csinger (46. Marco Rente), Wouter Prins (46. Hans Hateboer); Tygo Land (60. Travis Hernes, 64. Tika de Jonge), Pelle Clement; David van der Werff, Thom van Bergen, Jacob Ondrejka (60. Oskar Zawada); Brynjólfur Willumsson.
FC Emmen: Kelle Roos; Luca Everink, Rodney Kongolo, Yanis Dede-Lhomme, Bryan van Hove; Alessandro Hojabrpour, Torben Rhein (46. Christian Østergaard); Sybrand Veldhuis (77. Chiel Sunder), Michael Breij (90. Vincent Carus), Jack Cooper-Love, Daan Lambers (46. Stan van Manen).








