Voorbeschouwing | FC Emmen – MVV Maastricht
Na een intensieve periode en de teleurstellende nederlaag tegen FC Den Bosch heeft de eerste selectie deze week een aantal dagen rust gehad. Zondagmiddag wacht op De Oude Meerdijk de thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht. Hoofdtrainer Menno van Dam kijkt met een goed gevoel terug op de trainingsweek en hoopt dat zijn ploeg de draad weer kan oppakken.
Afgelopen zondag ging zijn ploeg met 0-5 onderuit tegen FC Den Bosch. De staf besloot de spelers drie dagen vrij te geven om te herstellen. “We hebben een intensieve periode achter de rug en trainen sowieso veel. Dan moet je goed doseren. Twee vrije dagen stonden al gepland en vanwege het programma dat nog komen gaat, hebben we daar een derde dag aan toegevoegd.”
Dat drukke programma heeft zijn weerslag gehad op de selectie. “Gelukkig hebben we de tijd gehad om dat te herstellen en ons voor te bereiden op zondag. Ik moet zeggen dat ik heb genoten van hoe we deze week getraind hebben”, aldus de trainer.
De tegenstander
MVV Maastricht wacht nu. Van Dam verwacht een tegenstander die het zijn ploeg lastig kan maken. “Het is een ploeg die vrij aanvallend speelt, met vier man voorop. Ze zoeken vaak de lange bal en hebben veel diepgang vanuit het middenveld. Daardoor is het best lastig om druk te zetten. Als je te laat bent, ligt de bal al snel achter je laatste lijn.”
Toch wil hij vooral uitgaan van de eigen kwaliteiten. “Als wij weer met de energie en dominantie spelen die we normaal hebben, hoop ik dat we de wedstrijd kunnen bepalen. We willen MVV naar achteren drukken, zodat de afstand tot ons doel steeds groter wordt. Op die manier kunnen we ook de energie bij hen eruit spelen.”
Lessen trekken
Ook blikte de oefenmeester nog even terug op de nederlaag tegen FC Den Bosch. Volgens de hoofdtrainer maakte zijn ploeg te veel verkeerde keuzes. “Als je de wedstrijd terugkijkt, hebben we onszelf eigenlijk uit de wedstrijd gespeeld. We kozen vaak voor de lange bal, terwijl we ook kort konden spelen. Daarnaast kregen we een vroege tegengoal. Dat werkt allemaal tegen.”
Met het oog op het drukke programma in december, waarin FC Emmen onder meer FC Utrecht treft in de Eurojackpot KNVB Beker, neemt Van Dam die ervaringen mee. “We moeten kijken waar we energie van krijgen en hoe we in balans kunnen blijven. Iedere groep is anders en veel van onze spelers zijn niet gewend aan zulke programma’s. Daar moeten we rekening mee houden.”
Puzzelen
FC Emmen kampt met wat personele problemen. Naast de langdurig geblesseerden, kan er geen beroep worden gedaan op Freddy Quispel en Luca Everink. Mustafa Abdullatif, Yanis Dede-Lhomme en Sybrand Veldhuis zitten wel bij de selectie.
Historie
Naast een verleden bij beide clubs van hoofdscout Alfons Arts, bewaren we vooral mooie herinneringen aan MVV.
- Liefst 27 keer eerder bracht MVV een bezoek aan De Oude Meerdijk voor een officiële wedstrijd;
- De punten zijn precies in balans: 8 keer won Emmen, 11 keer gelijk, en 8 keer gingen de punten naar MVV;
- 5 jaar geleden wonnen we, mede dankzij een hattrick van Rui Mendes, met maar liefst 7-1;
- Ook in 2014 boekten we een ruime overwinning: 6-0, met doelpunten van Roland Bergkamp (2x), Cas Peters (2x), Jurjan Mannes en Said Bakkati;
- Vorig seizoen wonnen we met 2-1.
Bekijk hieronder de volledige voorbeschouwing, waarin we vooruitblikken op de thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht:
