Terug naar overzicht Terug

Wens van 92-jarige Ap gaat in vervulling bij FC Emmen


De oefenwedstrijd tegen Almere City FC tijdens de Open Dag kreeg zaterdag een bijzonder warm randje. De 92-jarige Ap Spier bezocht samen met zijn familie De Oude Meerdijk. Dankzij Stichting Wens Ambulance Zuid-Oost Drenthe ging daarmee een langgekoesterde wens in vervulling.

Oud-keeper van VV Emmen
Ap Spier heeft een bijzondere band met het Emmense voetbal. Vroeger was hij keeper van VV Emmen. Door zijn reddingen kreeg hij de bijnaam ‘De Zwarte Panter’. Ook na zijn actieve voetbaljaren bleef de liefde voor de club bestaan en bezocht hij jarenlang de wedstrijden van FC Emmen.

Tegenwoordig laat zijn gezondheid het helaas niet meer toe om regelmatig naar het stadion te komen. Vooral avondwedstrijden zijn voor hem niet meer haalbaar. Tijdens de Lentefair van Stichting Wens Ambulance Zuid-Oost Drenthe hing Ap daarom een kaartje in de Wensboom. Zijn grootste wens: nog één keer een middagwedstrijd van FC Emmen bezoeken.

Samen met vier generaties
Samen met onder meer zijn dochter, kleindochter en achterkleinzoon reisde Ap met de wensambulance naar De Oude Meerdijk. Bij aankomst werden zij ontvangen door FC Emmen Naoberschap en begeleid naar een mooie plek aan het veld.

Ap genoot zichtbaar van de wedstrijd en zag FC Emmen met 4-0 winnen van Almere City FC. Directeur voetbalzaken Ernst Söllner, die Ap nog van vroeger kent, verraste hem met een gesigneerd shirt.

Na afloop van de wedstrijd kwamen ook verschillende spelers bij Ap langs. Zij namen de tijd voor een praatje, een handdruk en foto’s. Daarmee kreeg een toch al bijzondere middag een extra mooi einde.

Bijzondere wensen
FC Emmen Naoberschap denkt graag mee met bijzondere wensen en verzoeken. Samen bekijken we wat er binnen onze mogelijkheden kan worden georganiseerd.

Heb je zelf een wens of ken je iemand voor wie een bezoek aan FC Emmen veel zou betekenen? Mail dan naar [email protected]. Met mekaor, veur mekaor!

Foto’s: Jari Leijssenaar