Spelers, staf en personeel sluiten seizoen af op De Oude Meerdijk
FC Emmen heeft afgelopen week het seizoen gezamenlijk afgesloten op De Oude Meerdijk. Spelers, staf en medewerkers kwamen samen om terug te blikken op het afgelopen voetbaljaar, stil te staan bij vertrekkende spelers en de individuele prijzen van het seizoen uit te reiken.
Tijdens de bijeenkomst was er aandacht voor spelers die de club gaan verlaten. Van de aanwezige spelers kregen Romano Postema, Gijs Bolk en Koen Bucker een bedankje voor hun inzet voor FC Emmen. Ook van enkele andere spelers wordt afscheid genomen of zal op een later moment nog afscheid worden genomen, omdat zij niet bij de seizoensafsluiting aanwezig waren.
Postema keert na zijn huurperiode terug naar FC Groningen. Bolk en Bucker beschikken over een aflopend contract, waarbij Bolk heeft aangegeven zijn loopbaan elders te willen vervolgen. Ook Luca Unbehaun beschikt over een aflopend contract. FC Emmen had de doelman graag langer aan de club verbonden en heeft met hem gesproken over een langer verblijf. Omdat er op korte termijn geen duidelijkheid kwam over een vervolg, heeft de club uiteindelijk moeten doorschakelen in de samenstelling van de selectie voor komend seizoen.
“We hadden Gijs en Luca graag voor de club behouden en hebben er alles aan gedaan om dat mogelijk te maken. Gijs heeft aangegeven toe te zijn aan een nieuwe uitdaging en kiest ervoor zijn loopbaan elders te vervolgen. Met Luca hebben we gesproken over een langer verblijf, maar richting de voorbereiding op het nieuwe seizoen hadden we op een bepaald moment duidelijkheid nodig. Omdat die duidelijkheid uitbleef, hebben we als club moeten doorschakelen in de samenstelling van de selectie. Uiteraard waarderen we wat zij voor FC Emmen hebben betekend.”, aldus FC Emmen.
Met andere spelers van wie het contract afloopt, is of gaat de club nog in gesprek over een eventueel vervolg.
Individuele prijzen
De PLUS Speler van ’t Jaor ging naar Luca Unbehaun. De doelman kreeg de meeste stemmen van de supporters en mocht de prijs in ontvangst nemen. Unbehaun onderscheidde zich dit seizoen regelmatig met belangrijke reddingen en groeide met zijn optredens uit tot een betrouwbare kracht onder de lat.
De prijs voor Punt-uit Doelpunt van ’t Jaor ging naar Adam Claridge. Zijn harde uithaal in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk op 2 november 2025 werd verkozen tot mooiste treffer van het seizoen.
Daarnaast werden ook de laatste twee Punt-uit Doelpunt van de Maand-trofeeën van dit seizoen uitgereikt. Casper Staring ontving de prijs voor zijn treffer uit bij Jong AZ in maart, waarmee hij de 0-1 maakte. Romano Postema kreeg de prijs voor zijn goal uit bij Roda JC in april, de 2-2 in die wedstrijd.
Met de gezamenlijke afsluiting op De Oude Meerdijk kwam er officieel een einde aan het seizoen. De spelers genieten nu eerst van een vakantie, waarna FC Emmen op zondag 21 juni de voorbereiding op het nieuwe voetbaljaar aftrapt met een openbare training.



