Terug naar overzicht Terug

FC Emmen verliest en heeft play-offs niet meer in eigen hand


C Emmen speelde vandaag in de namiddag de lastige uitwedstrijd bij Excelsior in Rotterdam. De thuisploeg vecht nog altijd voor directe promotie naar de Eredivisie. De ploeg van Alfons Arts moest de wedstrijd vandaag in het Van Donge & De Roo Stadion winnen om een plek in de nacompetitie in eigen hand te houden. Na een eerste helft met twee doelpunten van de Rotterdammers lukte het de Drenten niet om de wedstrijd om te draaien en verloor het in Kralingen.

Weinig Drents vuurwerk 
De openingsfase kende eigenlijk geen kansen, maar toch wist Lance Duijvestijn Excelsior al vroeg op voorsprong te zetten door een ongelukkige fout van Luca Unbehaun. De doelman van FC Emmen nam de bal aan en wilde vervolgens verder het veld in dribbelen. De Duitser liet zich in zijn rug verrassen door Jerroldino Bergraaf, die hem de bal afsnoepte. Aanvoerder Duijvestijn kon daarna simpel binnenschuiven.

Het lukte Emmen daarna eigenlijk niet om in het restant van de eerste helft echt gevaarlijk te worden voor het doel van Excelsior. Na iets minder dan veertig minuten spelen leverde Faris Hammouti de bal in tijdens de opbouw van de formatie uit Drenthe. Excelsior speelde de bal direct naar voren waardoor Duijvestijn hem bij Bergraaf kreeg. De jonge spits van de Rotterdammers kapte naar binnen en werkte de bal achter Unbehaun, die voor de tweede keer geklopt werd. Het enige echte wapenfeit van de ploeg van Arts kwam vlak voor rust. Robin Schouten probeerde het vanuit de tweede lijn. Zijn poging miste richting waardoor deze buiten bereik van het doel bleef.

Invallers kunnen geen verschil maken 
Emmen moest in de tweede helft wat gaan veranderen om überhaupt aanspraak te kunnen maken op een eventuele comeback. Arts greep in ieder geval in tijdens de thee door vers bloed binnen de lijnen te brengen. Freddy Quispel, Jorginho Soares en Franck Evina mochten namelijk meteen aan de bak na de rust. Na een uur spelen liet Quispel zich gelden na een uitstekende passeerbeweging. De invaller die vorige week tegen Jong AZ nog trefzeker was, kreeg de bal vervolgens niet op doel vanwege onrust in zijn afronding. De invalbeurt van Evina was helaas voor Emmen en voor de spits zelf van korte duur. Zonder dat de aanvaller, die al acht keer eerder scoorde dit seizoen, een kans kreeg, moest hij het veld alweer verlaten na een botsing met Ilias Bronkhorst. De beide spelers kwamen met hun hoofden tegen elkaar. Yannick Eduardo verving de Kameroener in de punt van de aanval.

Vijf minuten voor tijd kreeg Kelian Nsona de bal nog goed voor het doel. Deze bleef hangen in het strafschopgebied van de thuisploeg en kwam terecht voor de voeten van aanvoerder Mike te Wierik. De verdediger van FC Emmen kon de bal van dichtbij binnenschieten om toch een doelpunt voor de Emmenaren te maken, maar zijn poging ging echter over het doel van Calvin Raatsie.

FC Emmen speelt nog twee wedstrijden in de reguliere competitie. Om te beginnen is dat volgende week in eigen huis tegen VVV Venlo. Voor de formatie van Arts zal dat de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen in de competitie zijn. Kaarten voor de wedstrijd tegen de Limburgers zijn te halen via www.fcemmen.nl/tickets.

Excelsior – FC Emmen: 2-0
7. Lance Duijvestijn 1-0
37. Jerroldino Bergraaf 2-0

Statistieken:
Schoten: 13-4
Schoten op doel: 4-0
Balbezit: 50-50
Corners: 6-0

Excelsior: Calvin Raatsie; Ilias Bronkhorst (81. Nolan Martens), Casper Widell, Django Warmerdam, Arthur Zagre; Xander Blomme (61. Cedric Hatenboer), Mathijs Tielemans (86. Joshua Eijgenraam); Derensili Sanches Fernandes (81. Zach Booth), Lance Duijvestijn (82. Mike van Duinen), Jacky Donkor (61. Seydou Fini); Jerroldino Bergraaf (61. Noah Naujoks).

FC Emmen: Luca Unbehaun; Faris Hammouti (46. Jorginho Soares), Mike te Wierik, Pascal Mulder, Robin Schouten; Torben Rhein, Fridolin Wagner; Kelian Nsona, Michael Martin (81. Jorn Hekkert), Alaa Bakir (46. Franck Evina) (71. Yannick Eduardo); Jalen Hawkins (46. Freddy Quispel).